شرکت ویرا تورال راه ابریشم
درباره ما
درباره ما شرکت ویرا تورال راه ابریشم وارد کننده انواع گیربکسها و مارپیچ سیلندرهای پی وی سی از صفر تا صد کار را برای شما انجام میدهد نصب دستگاه ساخت و طراحی انواع دستگاه های ساخت لوله های پی وی سی با بیش از چهل سال تجربه و سابقه در ایران علی اصغر رئیسی نامی آشنا در صنعت پی وی سی بهترین خدمات را به شما ارائه میدهد .

مشخصات انواع سیلندر و مارپیچ

سیلندر و مارپیچ چیست؟

سیلندر و مارپیچ یا به اصطلاح عامیانه سیلندر ماردون قطعه ای فولادی با آبکاری های مخصوص و بصورت استوانه ای شکل می باشد که برای میکس و پخت مواد پلیمری از آن استفاده میشود. سیلندر محفظه نگهدارنده مارپیچ می باشد و انتقال حرارات به مواد، بیشتر از طریق سیلندر انجام می گیرد. سیلندرها انواع مختلفی دارند و برای مصارف و مواد مختلف از جمله پی وی سی، پلی اتیلن و گرانول سازی از آنها استفاده میشود. مارپیچ ها جزء اصلی سیلندر به شمار می آیند و بر حسب مواد مورد استفاده می توانند: تک پیچ، دو پیچ کونیکال و موازی باشند. مارپیچ جزء اصلی اکسترودر نیز به شمارمی آید. همچنین مارپیچ ها جزء اصلی سیلندر به شمار می آیند. مارپیچ با ایجاد نیروی درگ مواد را به جلو انتقال داده و شرایط گرما دادن و ذوب کردن، مخلوط کردن مذاب و رساندن مذاب به دای را فراهم میکند و برحسب مواد مورد استفاده میتوانند: تک پیچ، دوپیچ کونیکال و موازی باشند. مارپیچ جزء اصلی اکسترودر نیز به شمارمی آید.

انواع سیلندر و مارپیچ در ایران

سیلندر و مارپیچ از دو یا چند قسمت تشکیل شده و نسبت به نوع استفاده و محصول تولیدی در انواع گوناگون ساخته می شود. طراحی های سیلندر و مارپیچ رابطه مستقیم با مواد پلیمری مورد استفاده دارد برای مثال سیلندر و مارپیچ خطوط تولید لوله پلی اتیلن با سیلندر و مارپیچ های خطوط تولید پی وی سی PVC متفاوت است.

ه طور کلی سیلندر و مارپیچ را میتوان به دسته های زیر تقسیم کرد: ۱-سیلندر و مارپیچ های خط های تولید لوله و مخازن پلی اتیلن ۲-سیلندر و مارپیچ های خط های تولید لوله های پی وی سی ، چوب پلاست و پلی وود ۳-سیلندر و مارپیچ های خط های تولید نایلون و نایلکس ۴- سیلندر و مارپیچ های خط های تولید محصولات بادی ۵-سیلندر و مارپیچ های خط های تولید گرانول و بازیافت ۶- سیلندر ماردون های خط های تولید مستربچ و کامپاند ۷- سیلندر ماردون های خط های تولید تزریق که برای هر کدام از موارد بالا نوع طراحی ، نوع جنس سیلندر و مارپیچ ، نوع آبکاری سیلندر و مارپیچ و حتی شکل آنها متفاوت است. به طور کلی سیلندر و مارپیچ ها به دو صورت تک مارپیچ و دو مارپیچ طراحی و به صورت استوانه با مخروطی شکل ساخته می شوند

ساخت سیلندر ماردون

سیلندر و مارپیچ از دو یا چند قسمت تشکیل شده و نسبت به محصول تولیدی و نوع استفاده در انواع گوناگون ساخته می شود. طراحی های سیلندر و مارپیچ رابطه مستقیم با مواد پلیمری مورد استفاده دارد برای مثال سیلندر و مارپیچ خطوط تولید لوله پلی اتیلن با سیلندر و مارپیچ های خطوط تولید پی وی سی PVC متفاوت است. به طور کلی سیلندر و مارپیچ را میتوان به دسته های زیر تقسیم کرد که برای هر کدام از این موارد نوع طراحی ، نوع جنس سیلندر ماردون، نوع آبکاری سیلندر ماردون و حتی شکل آنها متفاوت است

سیلندر ماردون های خط های تولید مستربچ و کامپاند
سیلندر ماردون های خط های تولید تزریق
سیلندر و مارپیچ های خط های تولید نایلون و نایلکس
سیلندر و مارپیچ های خط های تولید محصولات بادی
سیلندر و مارپیچ های خط های تولید لوله های پی وی سی ، چوب پلاست و پلی وود
سیلندر و مارپیچ های خط های تولید گرانول و بازیافت
سیلندر و مارپیچ های خط های تولید لوله و مخازن پلی اتیلن